Bahar Dönemi Maslak Turları


1. Gün
Taksim metro durağında 08:00 buluşma. Akbil, jeton işlemlerinin ardından ilk gelen metro ile Maslak yönüne gidiş. Yerel saat ile 08.30’da Atatürk Oto Sanayi İstasyonuna varışın ardından yürüyerek panoramik Maslak turu. Görülecek yerler arasında; Atatürk Sanayi Sitesi blokları, HSBC binası, Mashattan Blokları, 42 Maslak Şantiyesi ve kule vinçler bulunmaktadır. Tur sonrası esnaf lokantalarına transfer. Geceleme için evlere dağılıyoruz.

2. Gün
Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan  sanayi sitesi turuna katılabilirler (2 avro). Bu turumuzda kaportacılardan oto elektrikçilere, lüks araba koltuklarına oturan yağlı tulumlu çıraklar ve kalfalardan ilginç yedek parçalara kadar pek çok güzellik de görmeniz mümkün. Ayrıca cumadan çıkan sanayi esnafı cematine de denk gelmeniz durumunda keyifli anlar yaşayacaksınız. Mashattan'a vardığımızda bölgenin en yüksek tepesi olan Saphirre manzarasını seyretmeye doyamayacaksınız. Sisle kaplı olduğunda seyir zevki bir başka oluyor. Kısa bir yürüyüş ve fotoğrafların çekimi için serbest zamanın ardından MaslakEye adındaki şantiyedeki en yüksek kule vince çıkıyoruz, burada tüm Maslak ayaklarınızı altında olacak. Tur bitiminde isteyenler metroyla evlerine dönebilir.

3. Gün
Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan  yakın bölgelerdeki Kanyon ve Harry Potter Ateş Parçası filminin çekildiği İstinye Park turuna katılabilirler (20 Avro). Bu turumuzda gönlünüzce alış-veriş yapabilir öğlen yemeğinizi yiyebilirsiniz. Günün bir başka görülmesi gereken mekanı ise bölgenin ünlü fotoğraf sütüdyoları olacak. Daha sonra arzu eden misafirlerimiz İTÜ Maslak Kampüsünü ve kışlayı uzaktan görebilir orman havasını içlerine çekebilirler. Tur bitiminde serbest zaman. Geceleme evlerinizde.

4.Gün
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği ekstra turlara katılabilirler.  Bu tur dahilinde inekleri ile ünlenen Maslak Emine Teyze Hayvanat Bahçesini gezeceğiz. Metronun son seferine bağlı olarak Taksim'e yerel saat ile 23.00'de varış ve turumuzun sonu.